Regionsrådskandidater

Bemærk at kandidaterne står i alfabetisk rækkefølge og ikke som de vil være opført på stemmesedlen.

Anne Ehrenreich

30571976

Kandidat Region Hovedstaden

annehr@mail.tele.dk

Annette Vogelsang Rieva

40632716

Kandidat Region Hovedstaden

annette@rieva.dk

Bergur Rasmussen

40355101

Kandidat Region Hovedstaden

bergurloekke@gmail.com

Carina Bloch Simonsen

22874147

Kandidat Region Hovedstaden

carina_bloch@hotmail.com

Carsten Scheibye

30181953

Kandidat Region Hovedstaden

Carsten.Scheibye@brk.dk

Christine Dal Thrane

53301801

Kandidat Region Hovedstaden

christinedaljensen@live.dk

Egil Rindorf

40983281

Kandidat Region Hovedstaden

egil@rindorf.net

Gert Biilmann

25420890

Kandidat Region Hovedstaden

gb@2bt.dk

Gert Jensen

20947259

Kandidat Region Hovedstaden

simage123@gmail.com

Gunnar Sumberg

20707003

Kandidat Region Hovedstaden

gunnarsumberg@gmail.com

Jens J. Nohns-Bay

23843873

Kandidat Region Hovedstaden

nohnsbay@gmail.com

Jimmy Damsgård

40598338

Kandidat Region Hovedstaden

jd@fdf.dk

Karsten Längerich

30617741

Kandidat Region Hovedstaden

karl@alleroed.dk

Kim Dupont

22992741

Kandidat Region Hovedstaden

kimdupont62@gmail.com

Lucas Damsgaard

60853216

Kandidat Region Hovedstaden

Lucas.Damsgaard@gmail.com

Martin Geertsen

20104242

Spidskandidat Region Hovedstaden

martin.geertsen@ft.dk

Martin Grønkjær Petersen

41433624

Kandidat Region Hovedstaden

martinnairobi@gmail.com

Mathias Rinaldo

26274229

Kandidat Region Hovedstaden

Mathiasrinaldo2650@gmail.com

Morten Skovgaard

25560121

Kandidat Region Hovedstaden

mskov@frederikssund.dk

Nina Skaarup

28888952

Kandidat Region Hovedstaden

skaarup.nina@gmail.com

Paul Thomsen

40757085

Kandidat Region Hovedstaden

paul@thomsen.mail.dk

Randi Mondorf

60768825

Kandidat Region Hovedstaden

rmondorf@yahoo.dk

Sune Søndergaard Raunkjær

27149459

Kandidat Region Hovedstaden

sune.raunkjaer@icloud.com

Susanne Blomsterberg

25711295

Kandidat Region Hovedstaden

sblomst@hotmail.com

Thomas Bak

26724618

Kandidat Region Hovedstaden

thomasbak2980@gmail.com

Thomas Skov Rasmussen

25488419

Kandidat Region Hovedstaden

thomasskovrasmussen@gmail.com

Tina Margrethe Nielsen

22768824

Kandidat Region Hovedstaden

tmnmutek@gmail.com